התלונות למח”ש

(החומר הועתק בחלקו ועובד מתוך אתר פוסטה, לכתבה המלאה )

אחרי אחד המעצרים האלימים בחודש ינואר 2010 הגיש רפי רותם למח”ש את התלונה הראשונה שלו על מעצר שווא ואלימות מילולית ופיזית. לטענתו בתלונה, האלימות הופעלה על ידי מפקדי מרחב ירקון בהוראה ובידיעה, ועל ידי שוטרים ובלשים שבפועל עלבו בו, ערכו עליו חיפושים בעירום והיכו אותו פיזית. רותם הקפיד לשחזר את שמות כל השוטרים אשר נטלו חלק ב”מבצע רפי רותם” של מרחב ירקון, וצירף אותם לעדות שמסר במח”ש. הרשימה המלאה של השמות שהוא מסר בתלונתו למח”ש מופיעה כאן לראשונה.

מפקד המרחב דאז, משה (צ’יקו) אדרי – הוראה וידיעה.

סגן מפקד המרחב דאז, קובי גטניו – הוראה וידיעה.

אנדריי פלנוב – מכות.

משה כץ – מכות.

איתי לאור – מכות.

ג’קי גולן – מכות.

רנדי ביבאר – חיפוש בעירום, מניעת זכויות, השפלות (“אתה סכנה לביטחון המדינה”).

יצחק הורנשטיין – השפלות (“אתה כמו בני סלע”).

שני שושן – השפלות, איומים ומניעת זכויות.

אריאל ס. – השפלות, איומים ומניעת זכויות.

ערן לנגר – השפלות, איומים ומניעת זכויות.

אבי עברי – השפלות, איומים ומניעת זכויות.

ב-31 בינואר 2010 הגיש רותם תלונה שנייה בה הלין על מעצר שווא ויחס עויין ומשפיל שקיבל מהמשטרה מי שעד לאחרונה היה נציג החוק.

“לאחר שנעצרתי עשו עלי חיפוש כאשר הייתי כבול ידיים ורגליים”, סיפר רותם לחוקר מח”ש בשם נועם. “לכל אורך המכות שנתנו לי חמישה שוטרים שהזכרתי את שמותיהם, הם אמרו אחד לשני ‘לא להרביץ לו בפנים, הממ”ר לא צריך בלאגן נוסף אחרי חברון (שוטרי יס”מ ירקון נעצרו אז בחשד להתעללות בפלסטיני מאזור חברון שגנב אופנוע בצפון תל אביב, א”ז), הוא מקושר בתקשורת, כבר היה לנו סרט בתקשורת עם הזבל הבן זונה הזה. הם קיללו אותי לכל אורך המכות. ג’קי גולן אמר לי ‘בפעם הבאה נזיין אותך בתחת ונעלים אותך לגמרי’. הם טילטלו לי את הראש עם הקפוצ’ון… סירבו לתת לי רופא במשך שמונה שעות כשדיממתי בכאבי תופת ומשכו לי בכוח את הטבעת מיד ימין… ירד לי דם מהצוואר, אני בקושי ישן, כואב לי הראש וכל הגוף מהמכות…

“(כשהשתחררתי) רופא של מכבי שלח אותי למיון דחוף, הגעתי לאיכילוב והנוירולוג טען שאני אחרי זעזוע מוח. אני מצרף לך את המסמכים של איכילוב ואתה יכול לראות. אני חבוש בשתי הידיים ואין לי תחושה ביד שמאל, יש לי תליון בצוואר.

“שוטר שלא רצה להזדהות, אבל אני יכול לזהות אותו, עשה תנועה של שליפת אקדח במהירות, הצמיד לי את האצבע לראש, השמיע קולות של ירי ואמר לי ‘זה מה שיקרה איתך בפעם הבאה יא בן זונה’. הם העלימו לי 700 שקל מהפיקדון… לקחו לי אסופת מסמכים וזרקו אותם… הם העליבו את האשה שלי כי הם ראו תמונה שלה בבגד ים ואמרו אחד לשני, ‘שווה זיון’. זה בושה וחרפה…. לכל אורך המכות והחקירה הם אמרו לי אתה לא תחתים עצומות נגד משטרת תל אביב ותפיץ אותן…

(החומר הועתק בחלקו ועובד מתוך אתר פוסטה, לכתבה המלאה )