עמוד הבית » רפי רותם – ציר הזמן

רפי רותם – ציר הזמן

נולד ב-1962

שירת בחיל השריון והיה קצין מודיעין בצה”ל.

1984- רותם החל לעבוד כחוקר, בחקירות במכס ומע”מ ת”א מיד לאחר שירותו הצבאי .

1999- הפך לקצין מודיעין ופרויקטים מיוחדים ביחידה הארצית לחקירות מכס מע”מ. בין שלל תפקידיו היה אחראי לתפיסת מכולות של סיגריות מוברחות. תיקו האישי כולל עשרות המלצות חמות וחוות דעת מהללות.

2000- קבוצה של אנשי ליכוד ומרכז ליכוד מתמנה לתפקידים בכירים ברשות המיסים אריה זייף הופך למנהל מע”מ מכס, שמואל גונן שהיה נהג של שר האוצר יצחק מודעי מונה לראש מדור חקירות ביחידה בתל אביב. במעגל החברים מצטרפים רו”ח מוטי בן גור. חברם נוספים הם רועי גיל ואיתן אלדר ועופר הירשזון בנו של שר האוצר לעתיד.

2001- איתן רוב ממונה למנהל המכס ומע”מ.

2002- רפי עמיאל ממונה למנהל מחלקת חקירות ארצית מכס- מע”מ. שובל של חקירות מלווה אותו מאז התגייס לאגף מכס, ומע”מ. רפי עמיאל חבר קרוב של משפחת גבריאלי -רפי עמיאל מהמר בקזינו של משפחת גבריאלי, נצפה במסיבת הניצחון עם היבחרה של ענבל גבריאלי לכנסת.

סימן ההיכר של רפי עמיאל קעקוע קטן ביד סמל היכר של העולם התחתון.

2002- מכולות חשודות שהיו תחת תצפית של אנשי המכס לא נאספות על ידי איש- רפי רותם מתחיל לחשוד שיש חפרפרות ביחידה.

2002- חשדות חמורים בדבר קבלת חשבוניות פיקטיביות כנגד בעלי חברת “גיבור ספורט“- רועי גיל ואיתן אלדר. בעלי החברה לא נחקרים, החוקר שביקש לחקור את הפרשה מועבר למע”מ רמלה, התיקים נגדם נעלמים. את רועי גיל ואיתן אלדר מייצג בעלה של השופטת ורדה סאמט,עו”ד חיים סאמט ומשרדו נמצא בתוך בניין השייך לגיבור ספורט.

2002- רפי רותם גייס מקור מודיעיני שחשף בפניו קשרים בין בכירים ברשות המיסים לבין עבריינים. במיוחד עם שמואל גונן.

2002- ארייה זייף, לשעבר מנהל מע”מ, מתמנה ליו”ר דובק. שומה של 40 מיליון שקלים לחברת דובק הופחתה ל-9 מיליון בהוראת איתן רוב.

2003- שמואל גונן ממונה לראש מדור חקירות.

2003- בעקבות המידע של המקור התחיל רפי רותם להתריע על שחיתות במחלקת החקירות – סגירת תיקים למשפחות פשע (אברג’יל, דומרני, גבריאלי וכו’). סגירת תיקים “לטייקונים” (רוני מאנה, צביקה בארינבוים, וכו’)

התלונות כוונו בעיקר כנגד רפי עמיאל, ואיתן רוב.

2003- רפי רותם פונה לממונים עליו ולקצין הביטחון של מע”מ יורם טיבי שלא עושים דבר.

18/06/2003 בעלי חברת אלוג נעצרים על ידי חוקרי מע”מ בחשד לשימוש בחשבוניות פיקטיביות.

בעלי חברת אלוג סרבו להכניס את קובי בן גור כשותף בחברה לטובת מכרז של רשות הדואר, בעזרתו של חברו הטוב איתן רוב נתפר תיק לבעלי חברת אלוג. חברת אלוג מגיעה למצב של פשיטת רגל. ולמרות זכייתה במכרז היא נסגרת. שוקי משעול מנהל איזורי של מע”מ תל אביב מתריע בפני הממונים עליו על השחיתות. (לסיפור המלא)

2003- רפי רותם פונה למשטרה מחלק הונאה משטרת תל אביב בראשות סגן ניצב אריה אידלמן. בהוראת המשטרה מתחיל רפי רותם להקליט שיחות.

2003- רפי רותם פונה בפעם הראשונה למבקר המדינה – אליעזר גולדברג.

2003- רפי עמיאל מתחיל לפגוע ברפי רותם- מפסיק להעביר תיקים, אחראי לחרם עובדים על רפי רותם.

2003- רפי רותם מזומן לבדיקה פסיכיאטרית. ביוזמת רפי עמיאל.

2003- רפי רותם נעצר ונחקר בפעם הראשונה בחשד ששרף דלת.

2004- מתפוצצת פרשת השוחד המיני ברשות המיסים בכיר ברשות יואב גיספן מוקלט מטריד מינית נחקרת תוך כדי שהוא מסביר לה איך להתכונן לחקירת מס קלטת מתפרסת בחדשות ערוץ 10 (לינק לקלטת). לאחר “בירור” יואב גיספן קודם להיות אחראי מעברי רשות המיסים. ולעולם לא הואשם בעבירה פלילית.

2004- רפי רותם מקבל תעודת הוקרה על תרומתו לפיענוח רצח השופט עדי אזר.

6/06/2004- רפי עמיאל ושמואל גונן נעצרים על ידי המשטרה. מורחקים מהמערכת לחודשיים, שמואל גונן מועבר מהיחידה ורפי עמיאל נשאר עד עצם היום הזה מנהל מחלקת החקירות של רשות המיסים.

משטרת ישראל מטייחת את התיק, אינה מבצעת פעולות חקירה בסיסיות והתיק נסגר על ידי הפרקליטות. רפי עמיאל חוזר לתפקידו ויחד עם איתן רוב מתכנן את הנקמה ברפי רותם.

2004- נוחי דנקנר קונה את סלקום במכרז מהאחים ספרא. קובי בן גור מייצג את נוחי דנקנר בתיק המס , איתן רוב מבטל תשלום של 400 מיליון שקל חבות מס של נוחי דנקנר.

2004- רפי רותם פונה ליחידה הארצית לחקירות הונאה ומתחיל להעביר להם חומרים. נציגי הפרקליטות והמשטרה מבטיחים לרפי רותם כי לא יאונה לו כל רע והם “ישמרו עליו”.

2004 – איתן רוב מתמנה למנהל רשות המיסים (איחוד של מס הכנסה, מע”מ, והמכס)

סוף 2004- רפי עמיאל פוגע בעבודה ובשכר של רפי רותם. יחד עם איתן רוב, רפי עמיאל מדיח אותו מהיחידה הארצית לחקירות ומעביר אותו לשרת כפקיד במע”מ רמלה.

מאז עזיבתו של רפי רותם אף מכולת סיגריות מוברחות לא נתפסת.

2005- רפי רותם פונה לבית הדין לעבודה, לאחר שהועבר למע”מ רמלה– מחלקת פירוקים. התיק נדון בפני השופטת ורדה סאמט. בהוראת רפי עמיאל מנהלים של רפי רותם מפברקים כנגדו תלונות וחוות דעת שליליות. השופטת ורדה סאמט מבקשת הוכחות לשחיתות ברשות המיסים מוטי ברכה (חוקר בכיר) מספר לבית המשפט על מריחת חקירת חברת “גיבור ספורט”. השופטת ורדה סאמט, לא פוסלת את עצמה בחשד לניגוד עיניים מאחר ובעלה מייצג את את בעלי חברת “גיבור ספורט” .אבי ארדיטי אחד המנהלים שהגיש תלונה כנגד רפי רותם לא העיד למרות שבחקירתו במשטרה אמר “לגבי רפי איתו אישית לא היה שום איום ישיר ואם היה כזה הייתי מתלונן במשטרה”. השופטת ורדה סאמט נוזפת ברפי רותם שהקליט שיחות על פי הנחיית המשטרה.

2005 – מחודש יוני אינו מקבל שכר ולא זכויות פנסיוניות

2005- שוקי משעול נעצר לאחר חקירה של שנתיים ביאח”ה וישב שבועיים במעצר.באחת הפגישות של רפי רותם ביחא”ה אומר קצין המודיעין הדבר היחידי שמעניין אותי ברשות המיסים זה שוקי משעול.

2005 תיק יד אליהו– רפי רותם חושף העלמת מס בשיפוץ איצטדיון יד אליהו, בעלי החברה מתרברבים כי הם יסגרו את התיק. איתן רוב מנהל רשות המיסים סוגר את התיק. איתן רוב מקבל מנוי חינם ביד אליהו.

אמצע 2005- המקור המודיעיני חושש לחייו מנסה לאתר את רפי רותם ומבקש הגנה. המקור מוכן להישלח למעצר הגנתי כי מאיימים על חייו. הבקשה מועברת לרפי עמיאל שלא עושה דבר בעניין.

2005- המקור המודיעיני נרצח בבית מלון בתל אביב. המשטרה חוקרת וקובעת כי מדובר בהתאבדות למרות סימני אלימות על הגווייה, וקצוות הציפורנים בשתי אצבעות נכרתו.

10/10/2005- רפי רותם פונה ליאח”ה פעם נוספת ובעקבות המידע שהעביר נערכו האזנות נגד איתן רוב, ג’קי מצא, שולה זקן, וקובי בן גור . רפי רותם חשף את פרשת רשות המסים שתיים שהביא להרשעת כל המעורבים מלבד איתן רוב. משטרת ישראל מסרבת לחקור את השחיתויות בתוך רשות המיסים. משטרת ישראל מסרבת לבצע פעילות חקירה שונות לערוך עימותים, להפעיל מדובבים, משטרת ישראל מבטיחה שוב להגן על רפי רותם.

שני קצינים ביאח”ה דוד אוסמו ויצחק שופן סירבו לקבל ראיות.

2006- לאחר חקירה סמויה של שנתיים ומאות שעות האזנה לטלפון של שוקי משעול וכולל התקנת האזנות , ומכשירי טלוויזיה במשרדו של שוקי. שוקי משעול מואשם כי העביר מידע על נישומים וזייף נחזר הוצאות רכב בסכום של 542 שקלים.

מרץ 2006- השופטת ורדה סאמט מפרסמת את פסק הדין. השופטת מסתמכת על מזכרים ותלונות מפוקפקות, שהוכנסו לתיקו של רפי רותם תוך כדי זיוף תאריכים. השופטת מסתמכת על “המסמכים” של עדים שלא העידו, על “חוות דעת” פיקטיביות על “תלונות” שקריות שהוגשו במשטרה. אף אחד “מהעדים” לא נחקר בחקירה נגדית. ורדה סאמט לא מתייחסת לעדותם של 10 חוקרים במע”מ שהעידו לטובת רפי רותם.

02/2007- מכתב ה- 15- חוקרים בכירים במס הכנסה פונים במכתב למבקר המדינה – מיכה לינדנשטראוס לחקור את השחיתות במס ההכנסה שניים נחשפים שוקי משעול, ורפי רותם .

2007 בית הדין הארצי לעבודה דוחה את ערעורו של רפי רותם בפסיקתם לא התייחסו כלל לשאלת “העדים” שלא העידו. לא התייחסו לפרשיות השחיתות שחשף רפי רותם.

2007- חקירה גלויה כנגד שולה זקן, קובי בן גור, וכו’ משטרה דורשת להעמיד לדין את איתן רוב בפרשת יד אליהו.

2007- מני מזוז בראיון אומר בראיון- “יש פשיעה מאורגנת ברשות המיסים”.

2007- ביום סיום תקופת הצינון של שנה איתן רוב מתמנה לתפקיד יו”ר נייר חדרה חברה בקונצרן אי.די.בי.

01/2007- איתן רוב נעצר על ידי המשטרה. עו”ד שמייצג אותו הוא יהודה ויינשטין

2008- בעקבות ההליכים המשפטיים רפי רותם מאבד את ביתו, וחי מאז ברחובות. באחד המעצרים רפי רותם נעצר בחשד לרצח עבריין בעולם התחתון.

2008- מבקר המדינה- מיכה לינדנשטראוס מוציא דו”ח חריף כנגד איתן רוב בפרשת יד אליהו בסיום הדו”ח כותב המבקר “יש מקום שרשות המסים בהתייעצות עם משרד המשפטים וניצבות שירות המדינה, ישקלו את הצורך לבחון את ההחלטות שהתקבלו באגף המכס והמע”מ וברשות המסים בתקופה הנידונה, בעניינים הקשורים בנושאי ספורט, איגוד הכדורסל , וגופים כלכליים ומסחריים שהם קשורים עימם, ובעניין אנשי עסקים שחברים במוסדות האיגוד”

2009- בית המשפט העליון בהרכב של עדנה ארבל, עוזי פוגלמן, ואדמונד לוי דוחים את עתירתו של רפי רותם. אדמונד לוי נגוע בניגוד ענייניים מאחר ואחיו עבד ברשות המיסים. אף שופט לא התייחס לעניין “העדים” שלא העידו. אחיו של השופט אדמונד לוי עובד ברשות המיסים תחת רפי עמיאל. להלן פסק הדין

2009- כנגד השופט דן מור שמגלה עצמאות שיפוטית, ואף נוזף במשטרה באחד המעצרים של רפי רותם, נאלץ להתפטר מכהונתו כשופט לאחר שבנו נחקר ברשות המיסים לאחר “שעלה” במדגם של מס הכנסה.

12/2009- מסמך של הפרקליטות כי איתן רוב יועמד לדין.

2009- התיק כנגד איתן רוב נסגר על ידי יהודה ויינשטין בתפקידו כיועץ המשפטי לממשלה.

ינואר 2012- באחד מ 15 המעצרים שלו רפי רותם נכלא בכלא רימונים (כלא ביטחוני), עם שני עצורים של החמאס. עד היום נעצר רפי רותם 15 פעמים.

2013 – כנגד איתן אלדר יחד עם ג’קי בן זקן מוגש כתב אישום באשמת הרצת מניית מנופים פיננסים.

2013- סגן ניצב (בגמלאות) אריה אידלמן מפקד יחידת ההונאה שטיפל בתיק עוד בשנת 2004 אמר במספר הזדמנויות “זו חקירת השחיתות הגדולה ביותר בה נתקלתי מעולם…. פשוט לא נתנו לנו לחקור בהוראה מלמעלה”

01/10/2013- מוגש כתב אישום בן 30 אישומים כנגד רפי רותם באשמת שליחת פקסים, הטרדה, ועבירה על חוק בזק- חוק האוסר על הטרדה ואיומים באמצעות פקס/טלפון.

25/10/2013- מעצר לילי בגין משלוח פקס לפני 8 חודשים לקצין המשטרה מיאח”ה דוד אוסמו.

פברואר 2013- דיון ראשון בתיק של רפי רותם.

25/10/2013 44 עיתונאים כותבים מכתב למבקר המדינה ולאחר שאזרחים נוספים מצטרפים נוצרת עצומה בדרישה מהמבקר לחקור את השחיתות ולתת לרפי רותם מעמד של חושף שחיתות, עד היום המבקר התעלם ואפילו לא התיחס או השיב השיב לדרישה.

 

כתיבת תגובה