עמוד הבית » הסיפור המלא » רפי רותם – מי אתה ?

רפי רותם – מי אתה ?

רפי רותם, היה עד לפני 12 שנים , במשך 25 שנה , קצין מודיעין מוערך מאד ובעל יכולות רבות, ברשות המיסים.
לפני 12 שנים אחרי שנחשף לכמה וכמה מקרים שלא עלו בקנה אחד עם חינוכו ויושרתו,  החליט שהוא לא מוכן לעמוד מנגד ולראות שחיתות וחשף אותה. אל רפי רותם הצטרפו עוד 14 בכירים ברשות המסים (מכתב ה-15 ), חלקם הזדהו וחלקם העדיפו להישאר מאחורי הקלעים, וביחד חשפו את סיפורי השחיתות והמנהל הלא תקין.
בתחילה התלונן בפני הממונים עליו, אבל אז גילה שהם מקור השחיתות ועבר לדווח למשטרה. רשות המסים ומנהליה יצאו למלחמת חורמה כנגד רפי רותם, עלילות שווא, הכפשות, העברה לתפקיד זוטר, הכל נוסה על מר רותם אך ללא הצלחה, במשך 12 שנים נאבק בהם רפי רותם, תבע אותם למשפטים גייס עורכי דין וניסה להילחם במסגרת החוק, אך גם הכיוון הזה התברר ככיוון לא יעיל.
תלונותיהם של רותם וחבריו הביאו להתפוצצותן של פרשיות רשות המסים 1 ו-2 שעליהן שמענו בחדשות , הביא למאסרם של 17 אנשי רשות המסים, אך בסופו של יום מי שנתנו את הדין היו האנשים הזוטרים ולא ראשי המערכת שנשארו בתפקידיהם וחלקם אף קודמו.
בסוף שנת 2004 עזב רפי רותם את תפקידו באופן חד צדדי  ומאז אינו עובד ואינו משתכר.
במהלך השנים בגלל הוצאות משפטיות איבד רותם את כל הונו ונכסיו .
בשנת 2003 פנה רפי רותם בפעם הראשונה למבקר המדינה –אליעזר גולדברג בבקשה למתן צו הגנה ולחקירת הפשעים עליהם דיווח. 3 מבקרי המדינה האחרונים, אליעזר גולדברג מיכה לינדנשראוס ויוסף שפירא הודו שרפי רותם צריך לקבל הגנה והכרה כחושף שחיתות אך משום מה צו זה מעולם לא ניתן, והוא מטופל ב”לך ושוב” כבר שנים רבות.

עדכון : ב-30.12.14  ניתן לרפי רותם אות “אביר איכות השלטון לשנת 2014”.
עדכון : בתאריך 14.1.2015  ניתן לרפי רותם צו הגנה ע”י מבקר המדינה שפירא, צו זה הוא  ללא ספק הישג שלה המאבק אך בהגיעו באיחור של 12 שנים הוא בוודאי אינו מספק. רותם ממשיל במאבקו כי נתינת הצו אינה הדבר העיקרי שנלחם עליו, אלא חקירת השחיתות וטיוחה ע”י כל מוסדות השלטון .

 

כתיבת תגובה